TERMOTERAPIA

SAUNA OBLEK INFRAČERVENÝ PH-2B

        Bolo vedecky dokázané, že infračervené žiarenie je jedným z najúčinnejších a najbezpečnejších metód pre chudnutie a formovanie postavy. Infračervené žiarenie dokáže prestúpiť až 10cm pod povrch ľudského tela a tam zahrievať a stimulovať jednotlivé bunky. Infračervené žiarenie zlepšuje krvný obeh a zrýchľuje látkovú výmenu v organizme. Zrýchlená látková výmena a zahrievanie tukových buniek vedie k ich rýchlejšiemu odbúravaniu a tým pádom tiež k formovaniu problematických partií ľudskej postavy. Infračervené žiarenie má tiež preukázané liečivé detoxikačné účinky. Prehrievanie alebo tzv. moxibuscia pôsobí tiež veľmi priaznivo na boľavé unavené svaly a kĺby. Prehrievaním sa zlepšuje krvný obeh a dochádza k účinnej regenerácii boľavých svalov a kĺbov.

        Infračervený sauna oblek PH-2B je moderný systém umožňujúci redukciu váhy a formovanie postavy bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Infračervený sauna oblek používa infračervené žiarenie pre priamy ohrev tkanív do hĺbky. Žiarenie je nastavené čo najbližšie ľudskému žiareniu tak, aby telo mohlo absorbovať čo najviac infračerveného žiarenia, ktoré sa dostane k pokožke. Vyhrievanie je riadené inteligentným systémom, pomocou ktorého je možné nastavovať teplotu presne podľa požiadaviek užívateľa. Energia infračerveného žiarenia je absorbovaná bunkami organizmu, čo spôsobuje ich intenzívnu osciláciu. Tým sú bunky organizmu aktivované, zrýchli sa katabolizmus a nežiaduce tukové bunky sa začnú rýchlo rozkladať. Bežná sauna je závislá na nepriamom pôsobení tepla: prvá je konvekcia (vedenie tepla v kvapalnom a plynnom prostredí) a druhá je kondukcia (priamy kontakt medzi ohriatym plynom a pokožkou), ktoré na nás majú ozdravný účinok. Je zrejmé, že veľká časť energie sa v klasické saune stráca konverziami. IR sauna oblek prehrieva ľudské telo do ďaleko väčšej hĺbky a oveľa efektívnejšie ako tradičná sauna. Väčšina infračervenej energie je primárne spotrebovaná na priamu premenu v energii tepelnú, zatiaľ čo u tradičnej sauny dochádza k nadmernému ohrevu vzduchu, ktorý následne povrchovo zahrieva našu pokožku. Tento zásadný rozdiel vysvetľuje veľa preukázaných výhod dosiahnuteľných iba používaním IR sauna obleku, ktorých nie je v tradičnej saune možné dosiahnuť. Uvedenej terapia nevyžaduje potrebu dohľadu zdravotníckeho pracovníka. Požiadavky na spôsobilosť pracovníkov obsluhujúcich infračervený sauna oblek vyžadujú zdravotnú a odbornú spôsobilosť podľa § 22 vyhl. MZ SR 585/2008 Z.Z. Vyhrievanie je rozdelené do troch oblastí. Horná oblasť zahŕňa horné končatiny a hrudník, stredná oblasť zahŕňa pás a boky a do spodnej časti patria dolné končatiny. Pre každú časť je možné samostatne nastaviť teplotu a dobu vyhrievania. Všetky funkcie je možné ovládať pomocou prehľadného ovládacieho panelu.

Odporúčaná teplota saunovania:

Hrudník – 38 stupňov Celzia

Brucho – 44 stupňov Celzia

Nohy – 42 stupňov Celzia


 

Vylučovanie škodlivých látok z organizmu

       Infračervená energia produkovaná infračerveným sauna oblekom spôsobuje v porovnaní s tradičnou saunou podstatne intenzívnejšie vylučovanie toxických látok z ľudského tela. Nižšie teploty vzduchu sú dôležité pre ľudí s vyšším kardiovaskulárnym rizikom, pretože toto riziko sa pri vysokých teplotách v tradičných saunách výrazne zvyšuje.

Bezpečné a jednoduché používanie

        V infračervenom sauna obleku je tiež oveľa príjemnejšie dýchanie ako je tomu v tradičných saunách. Infračervené lúče zaisťujú dokonalú tepelnú penetráciu a svalové prehriatie bez dosiahnutia výraznejšej potivosti. Tento prístup môže byť používaný pred svalovým strečingom, posilňovaním, behaním, pred vystavením sa nízkym teplotám alebo ťažšej práci. Infračervené sauna obleky sú zároveň tiež ekonomickejšie ako tradičné sauny. Funkcia vyhrievania je riadená kontrolným systémom špičkovej kvality, ktorý je vďaka napájaniu nízkym napätím pre užívateľa úplne bezpečný.

Liečivé infračervené žiarenie

        Základným zdrojom infračervenej energie je slnečné žiarenie. Infračervené teplo generované sauna oblekom má rovnaké vlastnosti ako teplo zo slnka alebo teplo vyžarované naším telom, potrebné na udržanie telesnej teploty. Sálavé teplo ohrieva nielen pokožku, ale rovnako ako slnečné lúče preniká hlbšie do tkaniva. Blahodarné účinky infračerveného žiarenia na ľudský organizmus sú preukázané a liečba infračerveným žiarením je bežne používaná v lekárstve.

        Výsledok  už po prvej aplikácii. Pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku je vhodné vykonávať saunovanie opakovane. Ideálne je absolvovať 10-20 procedúr, podľa rozsahu a množstva celulitídy a telesného tuku. K udržaniu želaného výsledku  je nutné absolvovať terapiu 1 – 2 krát mesačne, prípadne si vybrať  kombináciu formovacej masáže či iných masážnych terapií. Pokiaľ klient trvale dodržuje rozumnú životosprávu, pitný režim je efekt trvalý. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov  sa doporučuje kombinácia  saunovania  v infraobleku so škoricovými zábalmi. Škoricové zábaly sa aplikujú na miesta, ktorých  objem chceme zmenšiť či regulovať. Na tieto  partie sa nanesieme  škoricový  balzam, zabalíme do fólie, potom sa klient oblečie do  pohodlného bavlneného oblečenia(tričko  s dlhým rukávom, legíny, alebo tepláky, ponožky a vstúpite do infraobleku, a už len odpočíva, relaxuje, počúva relaxačnú hudbu, alebo len leží. Z hygienických dôvodov si klient/ka môže zakúpiť jednorazové oblečenie  s možnosťou opakovanej aplikácie alebo priniesť vlastné oblečenie /tričko s dlhým rukávom, legíny, ponožky- bavlna/.

Sauna oblek je ľahko čistiteľný, po každej terapii sa umýva vlhkou utierkou a nechá vysušiť. Jednorazový sauna oblek klienta/ky je možné použiť na 15 terapií, avšak musí ho klient/ka zakaždým vyprať a vyžehliť, podobne je to aj s vlastným oblečením. Pred uložením klienta/ky do sauna obleku sa najprv pokladá igelitová plachta na ktorú si klient/ka ľahne.

 

Hlavné funkcie infračerveného sauna obleku PH-2B:


Účinne redukuje podkožný tuk

Má preukázateľne priaznivý vplyv na stav pleti

Zrýchluje lipolýzu

Výrazný aktívny vplyv na redukciu váhy

Tíši bolesť svalov a kĺbov

Príjemná relaxácia a osvieženie pre celé telo

Aktivuje metabolizmus a zlepšuje krvný obeh

Úplne bezpečný výrobok

Napomáha pri problémoch pri stuhnutých svaloch

Generuje príjemné sálavé teplo

Zabraňuje usadzovaniu toxínov v bunkách

Uvoľňuje šľachy a väzivové tkanivo

Teplotný efekt napomáha tvarovať telesné kontúry

Navodzuje svalovú relaxáciu, znižuje svalový spazmus

Ideálne domáce saunovanie a prehrievanie

Napomáha rýchlemu odstráneniu prebytočných tekutín

Infračervené zahrievanie napomáha rýchlemu vylučovaniu toxínov z tela.

 

Kontraindikácie: akútne vírusové, kožné a bakteriálne ochorenia, akútne cievne ochorenia, horúčka, tehotenstvo, pľúcna embólia, nádorové ochorenia, otvorené a hnisajúce rany, kŕčové žily a neurčené bolesti lýtok. Prístroj nesmie byť používaný po požití alkoholu, drog, pri epilepsii, neurovegetatívnych poruchách, niektorých psychózach, klaustrofóbii, kachexcii a na akúkoľvek časť tela, kde bol nedávno vykonaný chirurgický zákrok. Uvedená terapia sa nesmie vykonávať u osôb s vysokým krvným tlakom, s kardiostimulátorom, s kovovým implantátom alebo osobami po infarkte a taktiež u starších osôb. V prípade nevoľnosti či náhlej neidentifikovanej bolesti sa procedúra okamžite ukončí.V odôvodnených prípadoch je pre poskytnutie uvedenej terapie potrebné lekárske potvrdenie pred poskytnutím služby.


 


 

SPALOVAČ TUKU JETT-H01

Vlastnosti prístroja Spalovač tuku JETT-H01.

Spalovanie tuku spojené s masážou. Praktická rukoväť uľahčuje prácu a umožňuje vykonávať masáž na miestach, kde je zvýšená tvorba tukových buniek. Rýchlosť vibrácie prístroja je možné plynulo ovládať a meniť, čo prispieva k ešte väčšiemu úžitku z masáže.12 infračervených diód zlepšuje krvný obeh.4 silné magnety podporujú metabolizmus. Používanie prístroja má priaznivý vplyv na lymfatickú drenáž.

JETT-H01 disponuje 2 vymeniteľnými masážnymi hlavami - valčeková hlava a plochá hlava.
Vďaka nízkej váhe, ľahkej prenosnosti a jednoduchému ovládaniu, je práca s JETT-H01 veľmi praktická. Prístroj je vybavený užitočným jemným krytom masážnej hlavy pre masáž tváre. Tento kryt je možné nahradzovať či čistiť, preto je spalovač tukov vhodný pri každej masáži. Ideálny pre masáž paží, brucha, stehien, lýtok a ďalších častí tela.

Popis funkcií produktu Spalovač tuku JETT-H01.

JETT-H01 využíva kombináciu 2 osvedčených metód spalovania tukov a vykonávania masáží. Už starí Číňania využívali liečivej sily magnetického poľa. Jedná sa teda o úplne prirodzenú masáž využívajúcu storočné skúsenosti. Táto technika je doplnená veľmi modernou technólogiou infražiarenia. Vďaka nej dokáže JETT-H01 zvolené miesta nielen masírovať, ale vďaka optimálnej vlnovej dĺžke infražiarenia sú tuky efektívne spalované.
Spalovač tuku JETT-H01 je vybavený 2 vymeniteľnými masážnymi hlavami, je teda vhodný ako na masáž celého tela, tak i masáž tváre. Masážny motor i vstavané magnety sú dostatočne výkonné a silné, takže výsledky aplikácie masáží JETT-H01 sú skutočne viditeľné.

Kontraindikácie: nie sú známe, avšak zvážiť jeho použitie pri uvedených ochoreniach ako kožné choroby, akútne stavy cievnych ochorení, kŕčové žily, gangréna, akútne nádorové ochorenie, zápalové procesy, otvorené rany alebo hnisavá infekcia, horúčka.