BASIC PILATES

BASIC PILATES je určený pre začiatočníkov. Pilates je komplex zdravotných cvičení vhodných pre deti aj dospelých vo všetkých vekových kategóriách s prihliadnutím na aktuálny zdravotný stav. Pilatesova metóda  zlepšuje a automatizuje správne pohybové stereotypy pri cvičení, ale aj v bežnom živote. Zlepší sa stabilita, pružnosť, koordinácia tela, odstraňuje svalovú dysbalanciu medzi hĺbkovým a povrchovým svalovým systémom, spevňuje kosti a kĺby, v značnej miere redukuje stres, chronickú únavu a bolesť, zvyšuje kapacitu pľúc, zlepšuje cirkuláciu krvi a pomáha tráveniu (peristaltike čriev).    

Cvičíme každý utorok: v čase od 17.00-18.00 hod.

MEDICAL PILATES

MEDICAL PILATES  je určený pre pokročilých teda až po absolvovaní základného kurzu BASIC PILATES. Ide  terapeutický systém špeciálnych rehabilitačných cvičení zameraných na prevenciu a liečbu porúch pohybového aparátu. Cvičenie  kombinuje Pilatesove techniky s prvkami rehabilitačnej liečby čím rieši zdravotné problémy s chrbticou a sústreďuje sa na hlboký svalový stabilizačný systém. Súčasťou cvičenia sú zostavy cvikov s rehabilitačnými a balančnými pomôckami ako napr. fit lopta, overball, atď. Cvičenie na lopte je zamerané na posilnenie svalstva celého tela a  je zároveň šetrné ku chrbtici a kĺbom. Je vhodné pre každého, pre začiatočníka, pre ľudí s bolesťami chrbta a kĺbov, pre staršie osoby, tehotné ženy aj ľudí s nadváhou. Cvičenie na fitlopte maximálne šetrí kĺby, uvoľňuje stuhnuté svalstvo a napráva zlé držanie tela. 

Húpanie sa na fit lopte výrazne zlepšuje stav medzistavcových  platničiek, čím odľahčuje a podporuje optimálny skon panvy. Cviky  na fitlopte patria k efektívnym formám cvičenia, lebo samotný sed na lopte sa stáva dynamickým sedom a tým  zapája stabilizátory tela (brucho, chrbát).  

 

Skupinové cvičenie :

  • formujú a posilňujú svalstvo

  • blahodárne pôsobí  na chrbticu a svalstvo panvového dna

  • rozvíjajú rovnováhu a koordináciu

  • slúži ako preventívny prostriedok nesprávneho držania tela