LUNÁRNY KALENDÁR


Mesiac (Luna) má na ľudský organizmus nezanedbateľný vplyv. Program Dr.Alter vám umožní tento vplyv využiť pre čo najefektívnejšiu terapiu vašich pacientov. Lunárny kalendár integrovaný v programe Dr.Alter je plne užívateľsky konfigurovateľný, presný a prehľadný kalendár so zaujímavými možnosťami. Umožní vám správne naplánovať detoxikáciu organizmu, jeho regeneráciu, vybrať najvhodnejší termín pre operáciu, poradí vám čo je v ktorý deň vhodné jesť a čo zo stravy vylúčiť, kedy zbierať liečivé bylinky, určí vhodné a nevhodné dni pre rôzne činnosti a mnoho dalšieho.

 
 
 

Pre každý dátum je zobrazený vplyv znamenia, lunárny deň, sila a fáza luny, časť rastliny,... V dolnom paneli všeobecnej obrazovky je aj obrázok zverokruhu s postavením Slnka a Mesiaca pre názorné pochopenie lunárnych cyklov.

Program umožňuje zobraziť vhodné a nevhodné obdobie pre činnosti špecifické, naviazané k telesným orgánom (detoxikácia, operácia, regenerácia, liečenie zápalu) a to spolu so zvoleným orgánom, ako aj činnosti ostatné. Graf sa vypočítava s presnosťou na jednu hodinu, pričom používateľ môže nastaviť veľkosť jednotlivých vplyvov:
- vplyv lunárneho znamenia
- vplyv fázy Luny
- vplyv lunárneho dňa
- vplyv sily Luny
Pohybom myši po grafe sa zobrazia aktuálne údaje pre polohu kurzora aj s % hodnotami vhodnosti a nevhodnosti daného času pre tú ktorú činnosť.

Panel lunárnych znamení
Na paneli lunárnych znamení je obrázok so znázornením dvoch oblastí - jedna (zelená) predstavuje oblasť tela, ktorú môžeme zaťažovať, detoxikovať, druhá (červená) naopak oblasť ktorú je potrebné šetriť, regenerovať. Tomuto zodpovedajú aj dva zoznamy orgánov. Okrem toho sú zobrazené všeobecné informácie k znameniu, odporúčania k strave a duchovná oblasť.

Panel lunárnych dní
Podobné informácie ako panel znamení poskytuje aj panel lunárnych dní. Okrem čísla lunárneho dňa pre zvolený dátum, jeho presného začiatku a konca vypočíta program po zadaní dátumu a času narodenia pacienta aj lunárny deň jeho narodenia a lunárny deň individuálneho lunárneho cyklu. Podľa lunárneho dňa narodenia určí program osobnostné charakteristiky. Lunárny deň individuálneho cyklu zase umožní účinnejšiu prácu na duševnej (astrálnej) úrovni.

Panely činností, nastavenia a tlače
Panel činností zobrazí činnosti, ktoré je vhodné vykonávať v určený dátum a činnosti, ktorým je dobré sa vyhnúť. Zoznam činností a určenie ich vhodných/nevhodných období je pre používateľa programu veľmi jednoducho konfigurovateľné.
Nakoľko lunárne dni, ale aj lunárne znamenia sú závislé od zemepisnej polohy, program umožňuje nastaviť zemepisnú polohu, pre ktorú sa má výpočet realizovať. Pokiaľ je mesto bydliska klienta v zozname polôh, automaticky sa vyberie. Inak si ho môžete jednoducho doplniť. To isté platí aj o časovej zóne. Vďaka tejto vlastnosti môžete bez problémov vypočítať lunárny kalendár aj pacientovi z Ameriky a bude vypočítaný presne pre jeho polohu a časové pásmo.
Program ponúka k lunárnemu kalendáru viacero tlačových výstupov.